Výběr a cesta k vašemu novému topení tepelným čerpadlem byla pro mnohé technicky náročná. Plná nových technických termínů (kdo z nás – obyčejných smrtelníků – věděl o topném faktoru, chladivu R410a, splitech a monoblocích, dvojitých rotačních kompresorech apod.). Teď ale tepelné čerpadlo máte. Má správně navržený výkon, má velmi dobrou regulaci, díky připojení k internetu samo hlídá případné nekorektní stavy. Zjednodušeně řečeno – vše je tak, jak má být.
Ovládání tepelného čerpadla
Co musíte udělat, když potřebujete změnit nastavené hodnoty? Zcela samozřejmě berete do ruky mobil, tablet, nebo usedáte k počítači a prostě navolíte hodnoty nové. Pokud je horké léto, přepínáte do režimu chlazení. Pokud přijede návštěva, která miluje velmi horkou koupel, chcete zvýšit teplotu vody v bojleru. Pokud máte nainstalované předokenní rolety a přijde silný vítr, stahujete je, aby se nepoškodila okna. Pokud se o vás pokouší chřipka, máte raději nadstandardní teplo v ložnici. Tohle všechno a mnohem víc můžete zajistit díky přístupu k ovládání čerpadla přes webové rozhraní v telefonu, tabletu nebo počítači. Musíte být ovšem doma a telefon, tablet nebo počítač mít připojený k internetu ve stejné síti, jako tepelné čerpadlo. Nová situace nastává, pokud tohle vše chcete zajistit i když doma nejste.
Jak ovládat tepelné čerpadlo na dálku
Jde to vlastně velmi snadno! Máte na výběr ze dvou možností.
V první řadě zjistíte od svého poskytovatele internetu možnost přidělení nové veřejné IP adresy. To je podmínka pro to, abyste mohl čerpadlo ovládat odkudkoli na světě. Super, není to problém. Za poplatek. Plus mínus 200 Kč měsíčně…, ale tepelné čerpadlo na dálku prostě ovládat chcete. Dále vám poskytovatel internetu musí tuto IP adresu nastavit. Pokud se rozhodnete změnit poskytovatele, čeká vás celý proces znovu.
Druhá varianta je o poznání jednodušší. Jmenuje se AC CONNECTIVITY. Zajistí vám úplně stejné služby, k jakým máte přístup díky veřejné IP adrese. S několika rozdíly. Možnost hackerského útoku se minimalizuje vyspělým zabezpečením komunikace a serverů, které patří společnosti AC Heating. Hlavní rozdíl je však v ceně za tuto službu. AC Heating si za ni účtuje 50 Kč měsíčně. To je o poznání lepší cena. Pokud se z vás stane fanoušek tepelných čerpadel a budete chtít i přístup k diagnostice a provozním datům vašeho tepelného čerpadla, stoupne cena na 200 Kč. Vzhledem k výbornému zabezpečení je to férová cena. Když se rozhodnete změnit poskytovatele internetu, nijak se to nedotkne ovládání tepelného čerpadla.
Rozhodnutí je jasné AC CONNECTIVITY. V zájmu zjednodušení celého procesu obdržíte fakturu za roční provoz této služby tzn. na 600 Kč. Oproti průměrným 2 400 Kč ročně za IP adresu je to citelná úspora.
Dalším krokem je registrace. Tu provedete jednoduše na adrese https://ac-connectivity.cz. Po přihlášení si do svého účtu přidáte své tepelné čerpadlo. Pokud na něj kliknete, dostáváte se již ke známé úvodní stránce:
![]() |
![]() |
A to je vše. Zbytek je stejný, jako když jste se dosud přihlašovali k tepelnému čerpadlu Convert AW doma. K dispozici máte všechny funkce, které jste si zvolili při výběru tepelného čerpadla a jeho regulace.
S „AC CONNECTIVITY“ je prostě vaše tepelné čerpadlo všude s vámi!
Za tým AC Heating vám pěkné léto přeje
Tomáš Kosa.